İtiraz Komisyonu Toplantı Sonuçları

Temmuz 2016 Dönemi İtiraz Komisyonu Toplantı Sonuçları

Venofer amp. kesintisi yapılmıştır. Raporda D64.9 anemi icd kodu tanımlanmış, demir eksikliği anemisi ile ferritin düzeyi belirtilmiştir.

Rapor incelendiğinde SUT 4.2.41 parenteral demir preparatları kullanım ilkelerine uygun olmadığından, hastada KBY teşhisi olmadığından kesintinin yerinde olduğuna karar verilmiştir.

Raporda HBV DNA değeri 1041 kopya/ml olduğu, başlangıç değerine uygun olmadığı için 2 kutu Tenoviral 245 mg 30 tb bedeli ödenmemişti.

Hastanın Bursa Devlet Hastanesi'nden çıkmış 16.03.2010 tarihli raporunda HBV-DNA değeri 2.188.320 kopya/ml olduğundan ve bu değer belgelendiğinden yapılan kesinti iptal edilmiştir.

Raporda 15.04 doğuştan metabolik ve kalıtsal hastalıklar ve bağ. Operasyonundan dolayı oluşan malabsorbsiyonlar ve malnutrisyonlar. İlk iki yaşta inek sütü alerjisi. Doğuştan metabolik ve kalıtsal hastalıklar medula tanı kodunun altında yalnızca özel formüllü besleyiciler yer almaktadır. Gerekçesi ile reçetede Pediasure Plus Çilek aromalı 220 ml kesintisi uygulanmıştır.

Ancak SGK Ankara İtiraz üst Komisyonu'nun sözkonusu ilaçların E88.8 metabolik bozukluklar tanısında katılım payından muaf olarak işlem yapılması şeklindeki kararına istinaden kesinti ödemeye çevrilmiştir.

Okunma Sayısı: 1552